Neděle Leden 24 , 2021
RAUCH MDSMDS 

Precizní, moderní, úsporná a progresivní technika pro hnojení.

RAUCH AXISAXIS

AXIS otevírá novou dimenzi moderní techniky hnojení.

RAUCH AXERAAXERA

S EMC nabízí RAUCH automatické měření průtoku hnojiva

Image Překládací návěsy hnojiv

Maximum pracovní zátěže s maximem preciznosti a flexibility. Překládací návěs TWS 7000 představuje spojení maximální užitečné hmotnosti a nejvyšší možné precizností pro využití v moderním zemědělství.

ImagePneumatická rozmetadla

AGT je dobrým rozhodnutím! Toto pneumatické rozmetadlo nabízí více preciznosti, více flexibity i nezávislosti. Svým optimálním nastavením parametrů a bezkonkurenčními parametry napomáhá snižovat náklady na rozmetání a podepisuje se pod svou progresivnost.

Rozmatadla Rauch

MDS / Multi Disc System

Systém MDS nabízí optimální řešení pro každé využití, ať už pěstujete ovoce nebo pracujete na poli. Při kompaktní konstrukci nabízí MDS komfortní obsluhu a pohodlnou manipulaci.

Flexibilní systém nástaveb a velká užitečná hmotnost zabezpečují vysokou výkonnost. Pracovní záběr 12-24 m a minimální průtok hnojiva (již 3 kg/min) umožňuje rozmetadlo použít i pro setí. Krátká vzdálenost těžiště umožňuje odlehčení přední nápravy nosiče na minimum.

MDS je perfektní souhrou několika funkcí jako je dávkování a rozmetání hnojiv, rovnoměrný rozhoz po celé šířce záběru, kvalita a přesnost rozmetacího obrazce. Rozmetání je tak daleko méně citlivé vůči přírodním vlivům nebo vlastnostem hnojiva.

 
MDS - Multi-Disc-System - precizní, spolehlivý a pohodlný

1 pár rozmetacích disků je použitelný pro všechny typy hnojení od základního hnojení, přihnojování až po hnojení okrajů. Elegantní změnou délky a polohy rozmetacích lopatek bez nutnosti použití nářadí je možné MDS rychle a spolehlivě nastavit na rozmetání nejrůznějších materiálů a změnit pracovní záběr, což znamená nejvyšší přesnost rozmetání pro všechny druhy hnojiv a osiv. 

Stabilní robustní bezúdržbová převodovka

Srdcem všech MDS je převodovka - stabilní, robustní, spolehlivá a bez nároků na údržbu

Pomalu rotující čechrač hnojiva

Pomalu rotující čechrač (180 ot/min) pracuje v šířce záběru 18 m a při rychlosti 10 km/h . Rotující čechrač plně překrývá výpadní otvory v nerezovém dnu zásobníku (V2A), udržuje dávkovací otvory volné a zabezpečuje bezproblémový průchod hnojiva, které je zajištěno i při dlouhém hraničním hnojení a při jízdách ve svahu.

Rychle rotující rozmetací disky (980 ot./min) přivádí granule hnojiva do optimální rozmetací rychlosti, díky čemuž vzniká přesný rozmetací obrazec s širokými překrývajícími se zónami.

 

Komfortní dávkování

Nastavení dávky je u MDS mimořádně snadné a precizní. Proporcionální dávkovací stupnice DfC nabízí možnost rychlé proporcionální změny dávky a zjednodušuje i změnu dávkování až k okrajům pozemku, aniž by bylo nutné provedení kontrolní zkoušky. Nastavení šířky záběru se provádí změnou polohy lopatek rozmetadla, tuto změnu je možno provést bez nutnosti použití nástrojů.

 

Dálkově ovládaná dávkovací šoupátka

MDS může být sériově vybaveno hydraulickým dálkovým ovládáním se 2 válci. S ním mohou být dávkovací šoupátka řízena volitelně vpravo nebo vlevo, plynule od 3 kg/ha. Elegantní řazení dílčích záběrů pro více ekologie a nižší náklady na hnojení.

 

Kryty rozmetacích disků z ušlechtilé oceli

Kryty rozmetacích disků jsou kompletně vyrobeny z chromniklové oceli (V2A), obklopují celý rozmetací prostor a tím zabraňují otrýskávání lakovaných dílů. Použití nerezavějících materiálů zvyšuje životnost a tím rentabilitu investice. Z chromniklové oceli je vyrobeno i dno zásobníku, dávkovací a pracovní šoupátka i rozmetací disky.

 

Elegantní zkouška dávky

Jelikož mohou být rozdíly mezi různými druhy hnojiv značné, lze provádět zkoušení dávek. Zkušební sada k přezkoušení hodnot uvedených v rozmetacích tabulkách se sériově dodává se strojem. Rafinovaný rychlouzávěr (matka) usnadňuje vyjmutí rozmetacího disku bez použití nářadí. Tím vznikne dostatečný prostor pro výpad hnojiva. Tento systém je jednoduchý a lze jej použít pro zkoušku dávky nebo také pro rychlé a pohodlné vyprazdňování zbytků hnojiva.

Provést zkoušku dávky znamená získat větší jistotu a přesnost u hnojení hnojivy horší kvality, špatných povrchových a rozptylových vlastností nebo hnojiv neznámého původu.
Dávkovací elektronika High-Tech v praxi

Dávkovací elektronika QUANTRON-M řídí polohu dávkovacích šoupátek a jejich rozevření. Tím je regulován průtok hnojiv v závislosti na rychlosti jízdy a zadané rozmetací dávce. Při kolísající rychlosti jízdy zůstane předvolené dávka zachována, nastavení lze provést jednoduše stiskem několika tlačítek.

Pro praxi to znamená - nastavit, jet, hnojit.Nástavby MDS - rozmetadlo roste s vašimi požadavky

Možnost použití různých nástaveb a příslušenství umožňuje stroji a tím i celé výrobě větší flexibilitu, všestrannost a mnohdy i příznivější variantu hnojení, která se v konečném důsledku odrazí i na nákladech a efektivnosti výroby.

-         velký výběr nadstaveb na zásobníky

-         krycí plachty se snadnou obsluhou

-         osvětlení a výstražné tabule

-         adaptér pro hraniční rozmetání TELIMAT T1

-         adaptér pro hraniční rozmetání GSE 7

-         řádkový adaptér

-         zvláštní vybavení: pár rozmetacích disků k přihnojování, nástavce

zásobníku

TELIMAT - hraniční hnojení jednoduše, rychle a přesně

Hydraulicky sklápěný adaptér umožňující dálkové ovládání hraničního hnojení a hnojení z kolejových řádků zabraňuje poklesu kvality rozmetání materiálu a zajišťuje spolehlivý provoz. Systém se skládá z dvojitých vodících plechů, které zajišťují přesnost rozmetacího obrazce.

GSE 7

GSE 7 je zařízení pro hraniční rozmetání a hnojení v případě, že první pracovní jízda leží přímo na okraji pole.

Řádkový adaptér

Řádkový adaptér umožňuje dávkování hnojiva (živin) v pravidelných pásech kolem rostliny. K úspoře hnojiva dochází tak, že mezi řadami rostlin se hnojivo nedávkuje. Vzdálenost mezi řadami je nastavitelná od 2 do 5m.

Rozmetání do řádků

Tuto variantu umožňuje pouze zařízení MDS Rauch. Jde o metodu vpravování hnojiva pouze mezi řádky rostlin, ne přímo na rostliny. Dochází tak zejména k úspoře hnojiva a zajištění nezávadnosti rostlin.

 

 

Technická dataStroj / model

Rozměr zásobníku
cm
Plnící výška
cm
Plnící šířka
cm
Objem
l
Užitečná hmotnost
kg
Hmotnost
kg

MDS 55

108 x 108
92
98
500
1800
190

MDS 65

140 x 115
92
130
600
1800
200

MDS 85

140 x 115
104
130
800
1800
210

MDS 735

190 x 120
91
180
700
1800
210

MDS 935

190 x 120
101
180
900
1800
230Nástavby

Rozměr zásobníku
cm
Plnící výška
cm
Plnící šířka
cm
Objem
l
Užitečná hmotnost
kg
Hmotnost
kg

M 232
190 x 120
+0
180
+200
-
+20
M 420
190 x 120
+18
130
+400
-
+30
M 423
190 x 120
+8
130
+400
-
+30
M 620
190 x 120
+30
180
+600
-
+40
M 623
240 x 120
+16
230
+600
-
+40
M 863
240 x 120
+26
230
+800
-
+50

Rozmetací tabulky

ImagePro rozmetadla Rauch

Pro maximálně přesnou aplikaci hnojiv jsme pro Vás připravili rozmetací tabulky. (odkaz se otevře v novém okně)