Neděle Leden 24 , 2021
ImageAXIS 20.1

Precizní, moderní, úsporná a progresivní technika pro hnojení. Cenově dostupný model je spojovacím článkem mezi modely MDS a AXIS. Výhody nové rozmetací techniky se sníženou celkovou hmotností

ImageAXIS 30.1

AXIS otevírá novou dimenzi moderní techniky hnojení. Výkonný, robustní stroj splňující požadavky většiny podniků na hektarovou výkonnost rozmetadla. Se širokou škálou příslušenství jej jednoduše přízpůsobíte vašim požadavkům.

ImageAXIS 50.1

Toto rozmetadlo představuje rozšíření řady AXIS. Disponuje větším pracovním záběrem a objemem násypky. Ve spojení s plně elektronickým ovládáním ještě zvyšuje výkonnost a snižuje dodatečné náklady na mzdy pracovníků a transport hnojiva k poli.

Rozmatadla Rauch

AXIS 50.1 W

Toto rozmetadlo představuje nejnovější rozšíření řady AXIS. Disponuje větším pracovním záběrem o rozsahu až do 50 m spolu s užitečným zatížením až 4000 kg a plně elektronicky ovladatelným rozptylovým systémem CDA, který umožňuje efektivně nastavit pracovní šířku, dávkování a druh hnojiva jednoduše přímo v kabině traktoru. Před prací není potřeba žádné seřízení ani jiné nastavení stroje, což AXIS předurčuje k využití v intenzivním zemědělství nebo provozu služeb.

 

AXIS otevírá nové možnosti moderní technice hnojení – je spojením všech předností předešlých řad a umožňuje výkonné a praktické použití.

Navíc je obohacen o dvoubodový vážící online systém, který se na základě průběžného snímání hodnot váhy sám zkalibruje během práce. V důsledku tedy není potřeba zkouška dávky. Výhodou tohoto systému je neustálý přehled o množství spotřebovaného hnojiva a tím pádem i možnost vedení přesné evidence.

Samozřejmostí je možnost vybavení stroje vedle sériově dodávaného palubního počítače QUANTRON E, i GPS jednotkou, případně N-senzorem.


Technologie rozptylu a nastavení stroje CDA

Plně elektronické rozptylovací zařízení CDA umožňuje maximálně pohodlnou obsluhu při nejvyšší přesnosti rozptylu. Automaticky dojde k nastavení pracovní šířky, dávky i druhu hnojiva, což je naprosto bezkonkurenční řešení. Plynulým tokem hnojiva přes protáhlý otvor v disku je dosaženo nejrovnoměrnějšího posypu nezávisle na druhu posypu nebo dávkování. To jsou ideální předpoklady pro použití v precizním zemědělství.


Mezinárodní ocenění

Za řadu AXIS 20.1, 30.1 a 30.1 W byla firmě Rauch udělena ocenění:

            Stříbrná medaile na veletrhu AGRITECHNIKA 2005 v Hannoveru

            Stříbrná medaile na veletrhu AGRIBEX 2005 v Belgii

            Zlatá medaile na veletrhu FIMA 2006 ve Španělsku

Rauch – to je 100 patentů a mnoho dalších významných ocenění.
Systém Granusafe - šetrná práce s hnojivem

Systém Granusafe je vynikající systém nepoškozující granulát. Hnojivo je šetrně vedeno ze středu disku na lopatky. Pomalu pulzující čechrač pracujícího při nízké rychlosti 17 ot./min s omezovači turbulence ve tvaru kartáčů na výpadech a usměrňovači toku Airfins chlazenými vzduchem a optimalizovanými pro proudění - to vše zabraňuje víření vzduchu a nárazům zrn v citlivé oblasti. Zůstává zachována struktura granulátu a jeho letové vlastnosti, výsledkem je pak rovnoměrný posyp ve tvaru rovnostranného trojúhelníku.Efektivní výkonnost

AXIS splňuje požadavek na zvýšení výkonnosti a současné snížení nákladů na hnojení. S nově vyvinutým dávkovacím jezdcem a unikátním efektivním přívodem hnojiva na lopatky je dosaženo vynikajících pracovních rychlostí (až 25 km/h ), aniž by došlo ke ztrátě přesnosti rozhozu. I u pracovního záběru 36 m při použití hnojiva NPK lze při maximální pracovní rychlosti dosáhnout působivé hodnoty dávky hnojiva 330 kg/ha.


Zkouška dávky již není potřeba!

Identifikační systém hnojiva

Tento systém umožňuje rychlé nastavení rozmetadla při použití neznámých druhů hnojiv.Rozmetací křivky - přesnost v praxi

AXIS umožňuje pracovní rychlosti až 25 km/h i při vysokých rozmetaných množstvích a velkých pracovních záběrech do 36m.

            Dávka: 150 kg/ha, Hodnota variačního koeficientu (VK) - 6,76 %

            Dávka: 350 kg/ha, Hodnota variačního koeficientu (VK) - 4,46 %

            Dávka: 1150 kg/ha, Hodnota variačního koeficientu (VK) - 5,39 %Rozptylové obrazy, které přesvědčí

Tvar rozptylového obrazu určuje, jak kvalitně a s jakou přesností je hnojivo rozdělováno v příčném směru. Čím více se rozptylový obraz podobá rovnostrannému trojúhelníku, tím je rozmetadlo méně citlivé vůči kvalitě hnojiva, vnějším vlivům a chybám obsluhy.

Příslušenství

Možnost použití různých nástaveb a příslušenství umožňuje stroji a tím i celé výrobě větší flexibilitu, všestrannost a mnohdy i příznivější variantu hnojení, která se v konečném důsledku odrazí i na nákladech a efektivnosti výroby.

-         nástavby

-         osvětlení

-         krycí plachty

-         ochranný rám 

-         osvětlení dopředu BLF 50

 

Popis základního vybavení

TELIMAT T50

Zařízení TELIMAT T50 zajišťuje přesně ohraničený rozptyl a rozptyl na okrajích pole bez snížeností efektivity práce. Zařízení pracuje hydraulicky a má dálkové ovládání.

 

QUANTRONE-E  

QUANTRONE-E je zařízení pro elektronické dávkování hnojiva v závislosti na rychlosti pojezdu. Ovládání je prováděno z menu na přehledném displeji pomocí tlačítek.

 

Osvětlení dozadu je součástí stroje.

Technická data AXIS 50.1

 

Rozměr zásobníku
cm
Plnící výška
cm
Objem zásobníku
l
Hmotnost
kg

AXIS 50.1 W

290x150
125
2000
560

Disky

m

S4
18 - 28 m
S6
24 - 36 m
S8
27 - 42 m
S10
36 - 48 m
S12
36 - 50 m

Rozmetací tabulky

ImagePro rozmetadla Rauch

Pro maximálně přesnou aplikaci hnojiv jsme pro Vás připravili rozmetací tabulky. (odkaz se otevře v novém okně)